Hala sportowa zlokalizowana jest w Słomnikach. Budynek hali jest funkcjonalno-przestrzennie połączony z budynkiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Budynek posiada jedną kondygnację nadziemną. Główna bryła budynku jest przekryta dachem o kącie 8°. W budynku zlokalizowana jest wielofunkcyjna arena sportowa o boisku 22,5x44m z trybunami dla ok.240 widzów i 30 zawodników; z poziomu trybun dostępne toalety oraz wentylatornia. Zaplecza szatniowo-sanitarne z pomieszczeniami towarzyszącymi takimi jak: hol główny, pokój trenera, siłownia, pokój masażu, pomieszczenia techniczne i magazynowe, znajdują się wydzielonej, niższej części budynku.

Budynek zaprojektowano w standardzie budynku pasywnego, o wysokiej termoizolacyjności przegród zewnętrznych i bardzo niskim zużyciu energii na cele grzewcze na poziomie ok.15kWh/m2rok. Zakładane parametry przegród to ok.0,1 W/m2K, a zestawów okiennych 0,8W/m2K. Dodatkowo zakłada się wysoką szczelność budynku, która będzie wynosić nie mniej niż 0,6 1/h przy różnicy ciśnień 50Pa dla testu szczelności wykonanego zgodnie z normą PN-EN 13829. Istotnym elementem oszczędności energii na cele grzewcze jest zastosowany system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła o wysokiej sprawności oraz ogrzewanie podłogowe założone dla całej powierzchni budynku.

Konstrukcję budynku stanowią żelbetowe ławy i stopy fundamentowe, ściany w szkielecie żelbetowym wypełnianym bloczkami silikatowymi, dach z wiązarów z drewna klejonego. Ściany ocieplane styropianem o gr.30cm, dach pokryty 40cm twardej wełny mineralnej na blasze trapezowej, a następnie kryty papą termozgrzewalną.

Parametry techniczne budynku:

Powierzchnia użytkowa: 1 755,06m2
Arena: 22,5x44m
Trybuna dla ok. 280 osób
Wysokość (do określenia warunków technicznych): 10,50m

Aktualności:

Oficjalne otwarcie hali sportowej w Słomnikach

Wyniki testu szczelności pierwszej pasywnej hali sportowej w Polsce